Αρχική » Διαγωνισμός Alan Turing » Αποτελέσματα 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης “Alan Turing” – Διάκριση σχολείου μας

Το Σάββατο 6/5/2023 και στον χώρο των Πειραματικών Σχολείων του Πανεπιστημίου Πατρών πραγματοποιήθηκε η ημιτελική και τελική φάση του 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης “Alan Turing”, στην οποία συμμετείχε το σχολείο μας με 2 ομάδες και κατάφερε να διακριθεί καταλαμβάνοντας τη 2η θέση στον τελικό. Πιο συγκεκριμένα:

Στην ημιτελική φάση συμμετείχαν οι ομάδες μας:

• “06_Γρηγορότεροι”, του τμήματος ΣΤ1 τερματίζοντας στην 1η θέση
  • “07_Παγωτά”, του τμήματος ΣΤ2 τερματίζοντας στην 8η θέση

Στην τελική φάση συμμετείχε η ομάδα μας:

• “06_Γρηγορότεροι”, του τμήματος ΣΤ1 τερματίζοντας στη 2η θέση

Ακολούθησε τελετή βράβευσης με απονομή βραβείων, επαίνων και δώρων.

Αναλυτικά αποτελέσματα και πληροφορίες για το διαγωνισμό: https://blogs.sch.gr/pekesde-turing/

Συντονιστές της δράσης στο σχολείο μας ήταν οι εκπαιδευτικοί (αλφαβητικά): Λαζαρόπουλος Σπύρος (Πληροφορικής), Μπαντούνας Άγγελος (δάσκαλος ΣΤ1), Βασιλική-Νεκταρία Σαραντοπούλου (δασκάλα Ε1).

Συγχαρητήρια σε όλους/ες τους μαθητές/τριες για τη συμμετοχή και την προσπάθεια, καθώς και τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς για την ενθάρρυνση, την προετοιμασία, τη συνεργασία και την υποστήριξη που παρείχαν.